Sprawy rodzinne - Alimenty Brzeziny

Kancelaria Adwokacka świadczy pomoc prawną w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, a w szczegolności:

  • spraw alimentacyjnych
  • podziału majątku wspólnego małżonków
  • spraw dotyczących władzy rodzicielskiej
  • ustalenia ojcostwa
  • uregulowania kontaktów rodziców z dzieckiem i ich późniejszej egzekucji
  • przysposobienia

 

Sprawy alimentacyjne - Brzeziny

Obowiązek alimentacyjny jest regulowany przez kodeks rodzinny i opiekuńczy.  Zgodnie z prawem obciążeni nim są krewni w linii prostej i rodzeństwo. Najczęściej jednak rozwiązywane są sprawy związane z alimentami rodziców wobec dzieci. Nasza Kancelaria Adwokacka świadczy doradztwo w tym zakresie i zapewnia pomoc na drodze sądowej. Gwarantujemy wsparcie od złożenia pozwu aż do rozstrzygnięcia sprawy.

Zawsze staramy się rozwiązywać sytuację w sposób jak najkorzystniejszy dla klienta. Robimy co w naszej mocy, aby nie kierować sprawy od razu do sądu. W przypadku alimentów zachęcamy strony, aby zawarły ugodę lub  porozumienie. 

Jeśli jednak rodzice nie są w stanie dojść do porozumienia, sprawa zostaje skierowana do sądu, który decyduje o tym, czy dana strona ma obowiązek płacić alimenty, a jeśli tak, to w jakiej wysokości.

Podczas spraw alimentacyjnych w Brzezinach adwokat nie tylko udziela porad prawnych, ale również pomaga przygotować wszelkie niezbędne dokumenty. Wspiera klienta w trakcie procesu, a w razie potrzeby sporządza pozew o ustalenie alimentów lub ich zwiększenie, a także pozew o uchylenie alimentów bowiem w polskim prawie alimenty obowiązują aż do ich uchylenia.


Adwokat od alimentów w Brzezinach

Samodzielna walka o alimenty często nie jest w pełni skuteczna. Aby ją wygrać, najlepiej sięgnąć po pomoc doświadczonego i wykwalifikowanego adwokata, specjalizującego się w tego typu sprawach. Dobry adwokat od alimentów w Brzezinach potrafi przygotować pozew, a w razie potrzeby reprezentuje jedną ze stron przed sądem. Ponadto świadczy porady prawne i wyjaśnia wszelkie niezrozumiałe kwestie. Nasza Kancelaria Adwokacka zapewnia kompleksowe wsparcie podczas prowadzenia spraw alimentacyjnych. Klienci mogą liczyć na pomoc na każdym etapie procesu.


Alimenty Brzeziny - dlaczego my? 

Znalezienie dobrej kancelarii zajmującej się alimentami w Brzezinach może być niełatwe. Na szczęście jesteśmy my! U nas każdy klient traktowany jest indywidualnie i ze zrozumieniem. Podczas spotkania dbamy o komfortową atmosferę oraz dokładamy wszelkich starań, aby klient obdarzył nas zaufaniem.

Co jeszcze wyróżnia naszą kancelarię zajmującą się alimentami w Brzezinach? Przede wszystkim fakt, iż zapewniamy jasne i przejrzyste warunki współpracy. Zawsze informujemy klienta o każdym podjętym kroku oraz wymaganych opłatach. Zadowolenie naszych zleceniodawców stawiamy na pierwszym miejscu. Zatem jeśli zaszła konieczność skorzystania ze wsparcia profesjonalnego adwokata od alimentów w Brzezinach, zapraszamy do Naszej kancelarii.

Jeżeli potrzebujesz pomocy lub porady prawnej w sprawie rodzinnej, skontaktuj się z naszą kancelarią pod numerem tel. 884-308-000

Nasza oferta

Danekontaktowe

Kancelaria Adwokacka
Adwokat Monika Różycka - Stańczak

31-526 Kraków, ul. Kielecka 5/8

95-060 Brzeziny, Pl. Jana Pawła II 10

 

tel. 884-308-000
e-mail: