Sprawy spadkowe - Brzeziny

Śmierć bliskiej osoby nigdy nie łatwa do zaakceptowania i przeżycia, jednak warto pamiętać o tym, żeby sprawami spadkowymi zająć się możliwie jak najwcześniej. Postępowanie spadkowe jest tak naprawdę prawnym obowiązkiem, dlatego ważne jest, żeby odpowiednio się do tego przygotować i skorzystać ze wsparcia profesjonalnej kancelarii, która zajmuje się również sprawami spadkowymi. Dlatego, jeżeli mieszkają Państwo w Brzezinach i potrzebują pomocy prawnej, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą obejmującą sprawy spadkowe w Brzezinach.


Sprawy spadkowe w Brzezinach - czym jest postępowanie spadkowe?

Postępowanie spadkowe to postępowanie które ma na celu nabycie spadku. Bez względu na to, na jakich zasadach przysługuje prawo do spadku, niezbędne jest przeprowadzenie postępowania spadkowego przed notariuszem lub przed sądem. Jedną z kwestii, które są bardzo ważne w przypadku spraw spadkowych jest to, na jakich zasadach spadek zostanie przyjęty, bowiem można przyjąć spadek wprost lub  z dobrodziejstwem inwentarza. W pierwszym przypadku spadkobierca przejmuje po zmarłym wszystkie zobowiązania i prawa, co czasami może okazać się ryzykowne. W drugim przypadku spadkobierca przejmuje zobowiązania w ograniczonym zakresie i nie musi pokrywać ich z własnej kieszeni. Ważną kwestią jest także możliwość odrzucenia spadku, co sprawia, że osoba odrzucająca spadek nie uczestniczy już w dziedziczeniu. Warto pamiętać, że odrzucenie spadku może zostać dokonane tylko w określonym czasie. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest jednak, po przeprowadzeniu specjalnego postępowania, uchylenie się od skutków prawnych nie odrzucenia spadku w terminie.

W związku z tym, że sprawy spadkowe (Brzeziny) wiążą się z bardzo wieloma zawiłościami prawnymi, formalnościami oraz stresem warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej. 


Sprawy spadkowe w Brzezinach - dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata?

Jest wiele kwestii, w których nasza kancelaria może Państwu pomóc w przypadku spraw spadkowych w Brzezinach. Po pierwsze zapewniamy pomoc w przygotowaniu wymaganych dokumentów, a także złożeniu wniosku do odpowiedniego sądu. Kolejną kwestią, w której mogą Państwo na nas liczyć jest ustalenie kto wchodzi w skład kręgu spadkobierców. Przedstawimy Państwu również wszystkie dostępne opcje, a także ich ewentualne konsekwencje. Zapewniamy również wsparcie w sprawach o dział spadku, roszczeń o zachowek czy kwestionowania wydziedziczenia.


Sprawy spadkowe w Brzezinach - sprawdzona kancelaria

Kancelaria Adwokacka prowadzona przez Adwokat Monikę Różycką-Stańczak działa już od przeszło dekady świadcząc swoim klientom wysokiej jakości usługi prawne. Zapewniamy najwyższe standardy, a także gwarancję etycznego podejścia do zawodu oraz zachowanie tajemnicy adwokackiej. 

Do każdej sprawy  spadkowej w Brzezinach podchodzimy indywidualnie oferując wszelkie wsparcie prawne, jakie będzie potrzebne. Zawsze dążymy do tego, żeby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla naszych klientów. W celu ustalenia szczegółów współpracy zapraszamy do kontaktu.

Nasza oferta

Danekontaktowe

Kancelaria Adwokacka
Adwokat Monika Różycka - Stańczak

31-526 Kraków, ul. Kielecka 5/8

95-060 Brzeziny, Pl. Jana Pawła II 10

 

tel. 884-308-000
e-mail: